PiknikowaFAZA

2626-0808-śr., 26 sie 2020 12:59:32 +0200śr., 26 sie 2020 12:59:32 +0200śr., 26 sie 2020 12:59:32 +0200śr., 26 sie 2020 12:59:32 +0200

Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji i dobre jedzonko, tak w skrócie można podsumować Jesienny Piknik ekoFAZA.

ZERO WASTE na świeżym powietrzu

W pełnym słońcu, wraz z naszymi eko-patentami inspirowaliśmy, praktykowaliśmy jogę na trawie i dzieliliśmy się jedzeniem. Wszystko w duchu wzajemnej ekoFAZY! Już raz udowodniliśmy, że warto zrobić małą rzecz, aby odnieść wielki sukces. Nasze woreczki z firan skradły Wasze serca, a my cieszymy się, że mogliśmy udowodnić, że korzystanie z foliówek nie jest jedynym rozwiązaniem.

Oczywiście my nie spoczywamy na laurach, dlatego ponownie daliśmy Wam możliwość wspólnego działania na rzecz ratowania naszego środowiska. W końcu by coś zmienić trzeba zacząć przede wszystkim od siebie.

21 września spotkaliśmy się pod wieżę Spadochronową w katowickim Parku Kościuszki. Nawet tymi z Was, którym hasło ZERO WASTE do tej pory tylko obijało się o uszy, udało się świetnie bawić, a przy okazji również dowiedzieć sie wielu przydatnych informacji w temacie ograniczenia produkcji śmieci.

Jak się bawiliśmy?

Piknik odbył się w duchu wspólnego dzielenia się i biesiadowania! Dzięki przyniesionym przez Was smakołykom każdy mógł wrzucić coś na ząb, cieszyć się piękną pogodą, ekscytującymi atrakcjami i całą masą angażujących zajęć jak:

WARSZTATY Z NATURALNYCH KOSMETYKÓW – na których mogliście stworzyć swoje autorskie kule do kąpieli,

WARSZTATY Z UPCYKLINGU PLASTIKU – w formie ciekawy i pouczających warsztatów,

FOTOBUDKA UPCYKLINGOWA,

PRECIOUS PLASTIC – górnośląska odsłona maszyny i sprzedaż ubrań z odzysku na cele budowy maszyny dla Katowic „Haś Machine”,

JOGA NA TRAWIE – w wersji dla wszystkich oraz dla mam z dziećmi od 2-18 miesięcy

KUCHNIA SPOŁECZNA – czyli wspomniana już wcześniej wspólna biesiada,

a także wiele prelekcji i innych atrakcji.

Chętni na więcej? My już nie możemy  doczekać się następnego wspólnego pikniku! Razem lepiej się pomaga.

Organizatorzy: Fundacja FAZA, BEZ, JogaDom, Paśnik Śląski, Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, Stowarzyszenie Kurka Wodna